Tomáš Dočekal

 

P1010017.JPG (646000 bytes)

 

 

Digimon

Vítejte na stránkách o Digimonech.

 

Moje adresa:

 

  tomas.docekal@centrum.cz

 

 

[CNW:Counter]


 

 

Kniha návštěv

Číst z knihy
Přidat vzkaz do knihy


Non hai mai sentito parlare del casino on line? Scopri i giochi piu coinvolgenti della rete. Come potrai resistere al fascino del black jack online o alla seduzione del poker online?

 

 

Vaše nejčastější otázky

 

 

 

 

Kde je server a proč je tak důležitý?

Server je kontinent, který se nachází V Digisvětě.Mistr Gennai požádal děti, aby tady bojovaly proti zlým Digimonům.

 

 

Je pravda, že jenom ti Digimoni, kteří mají své protějšky mezi lidmi, se mohou digitálně proměnovat z jedné úrovně na druhé?

Ano.jedině Digimoni, kteří patří k dětem, se mohou digitálně proměňují.A proč? Abyste pochopili proč, musíte nejprve znát „Legendu o Digivyvolených“. Podle této prastaré legendy má přijít doba, kdy bude Digisvět ovládnut zvláštní temnou silou, která udělá ze všech dobrých Digimonů zlé. To právě nastalo a Devimon šíří temnou sílu pomocí svých zlých  Černých ozubených koleček.

 

Legenda dále říká, že se zde objeví skupinka dětí z jiného světa , které si budou říkat Digivyvolení. Až sem dorazí, získají supersílu a nakonec Digisvět zachrání před zkázou.

 

 

Kdo jsou Digivyvolení a v čem spočívá jejich supersíla?

Digivyvolení jsou děti-Sora, Matt, Tai a celá parta-a jejich supersíla je skryta ve schopnosti Digitální proměny. Kdyby děti nemněly digiovladače, nemohli by se jejich Digimoni digitálně proměňovat ve větší a odolnější Digimony a čelit silám zla.

 

Kde je Digisvět?

To je velmi dobrá otázka.Je snad Digisvět planeta jako Země? Nebo je úplně jiná dimenze? Hmmm. Při některých příhodách-jako když parta najde telefonní budky autobusy nebo dokonce několik automatů na bonbony- vás možná napadlo , že by Digisvětmohl být přímo na Zemi! Ale spousta jiných věcí naznačuje, že Digisvět patří do naprosto jiné dimenze.Tak například: všechno je tady digitální (jak podivné),vše je řízeno silou, která pchází z kontinentu Server, a samozřejmě tady pobíhá nejrůznější příšery. Přes to všechno, opravdu upřímná odpověď zní: NIKDO NEVÍ. To není zrovna uspokojivé. Ale jestli vás to nenechá spát, raději to pusťte z hlavy. Hledejte nápovědy a vymýšlejte své vlastní teorie. Třeba na to přijdete sami. A nezoufejte! Určitě se vám to podaří.

Stačí jen dávat dobrý pozor,

 

 

 

 

Co to jsou „štítky“a „znaky“?

Štítky a znaky pomáhají Digimonům vyvolených dětí v digitální proměněno vyšších úrovní. Štítky tajně schval nejstrašnější ze zlých Digimonů, Devimon. Ale dětije dokázaly vypátrat  v obchodě s potápěčskými potřebami. Byl to pěkně rychlý nákup! Znaky jsou rozptýleny po celém kontinentu Server a každé dítě má svůj znak, který charakterizuje jeho osobnost.Taiův znak představuje Odvahu, Mattův Přátelství, Joeův Spolehlivost, Sořin Lásku, Mimiin Upřímnost, T.K. Naději a Izzyho Vědomost

 

 

 

 

 

Mistr Gennaj

 

 

Gennai je starý, velmi tajemný a občas drsný mudrc, který zná téměř všechna tajemství Digisvěta. Jeho úkolem je pomáhat nám všem zachránit digitální svět před drápy Myotismona a ostatních zlých Digimonů tím, že dobré síly zvítězit nad zlou mocí.

 

 

Každé z vyvolených dětí symbolizuje jednu vlastnost, zastoupenou určitým znakem. O existenci těchto znaků jsme nevěděli, dokut jsme nepoznali starého Mistra.To on nám vyprávěl  o zvrhlém Devimonovi, který znaky ukryl, aby nám ztížil cestu Digisvětem. Bez nich se totiž Digimoni nemohou digitálně vyvinout ve stupeň Dokonalý, v němž jsou nejmocnější.

 

 

Vyprávěl nám i osmé Digivyvolené. Ale nemyslete si, že Mistr mluví o všech jasně a přímo. Naopak, záhadně a prorocky napovídá a nutí nás samotné věci odhadovat. Obvykle se s ním domlouváme pomocí e-mailů, které si vyměňuje se svým oblíbencem Izzym.    

 

 

 

 

Nepřátelé Digisvěta

 

 

Nějaký čas kdy děti záhadně vstoupili do Digisvěta postavil se proti nim jeden z nejstrašnějších

a nejmocnějších Digimonů Devimon, který ovládal Digimony tím že na ně vyslal černé ozubené kolečka a tím proměnil hodné Digimony ve zlé a mohl je ovládat. Pak bojovali proti Myotismonovi který se dostal do lidského světa a nebilo lehké porazit. Porazili ho ale pak načerpal sílu s poražených Digimonnů a proměnil se v ještě silnějšího a většího ale toho taky porazili. Pak se začal zničeho nic začal objevovat Digisvět a tak se děti museli vrátit do Digisvěta. A tam je napadli čtyři pánové temnoty kteří se jmenovali MatalSeadramon Machinedramon Piedmon a Puppetpmon,Děti je dokázali  všechny porazit. Potom co porazili Piedmona dostali e-mail od Gennaj a ten jim řekl že jsou temné síly které pánové temnoty stvořil. Pak se jim ukázal Apokalimon který byl stvořen z smutku a bolesti. Porazili ho ale málem ne.       

 

     

Vítejte v Digitálním světě !

 

 

Zavřete oči a představe si, že máte prázdniny - jste na táboře a užíváte si sluníčka. Najednou

Se zatáhne a začne sněžit… Ale je léto! Bláznivé počasí! Tak takhle to všechno začalo…

Parta dětí měla takový divný pocit jako by se rozpustily ve vodě a během vteřiny se změnily v…v nic! Brzy se setkaly na ostrově obývané stovkami … monster! Asi si myslíte, že tohle všechno bláznivé. Děti si to myslely také. Nakonec po mnoho dní neviděly své rodiče a jediní lidé, s nimiž byly ve styku, byly ony samy. Tento příběh proto nemůže vyprávět nikdo lépe než právě ony. Nejdřív ale budeme raději mluvit o Digimonech. Poví nám o nich jeden z chlapců, Tai. „Tak já jsem seděl tady na ostrově a z ničeho nic se tam objevil poskakující balónek. Byla to příšerka se špičatýma ušima a ostrými zuby. Já ho oslovil a míček mi odpověděl. Řekl, že se jmenuje Koromon a vysvětlil mi, že je Digimon, digitální monstrum, a že bude mým průvodcem a ochráncem v Digisvětě. Dodal, žeDigimonů celé stovky! Někteří jsou prý dokonce obrovští a strašní. Co myslíte, že jsem pak udělal? No, ten Digimon byl  chytrý, a já jsem cítil úplně ztracený.“

 

 

                                            

 

Digisvět

 

 

 

 

Co je to Digisvět. Zeptal jsem se ho. Koromon mi vysvětlil: To slovo znamená digitální svět. Je to svět , v němž je všechno, i já z digitálního materiálu. Z digitálního materiálu? Připadal jsem si jako ve filmu. Kolik vážíš, Koromone? Zeptal jsem se. Nic, odpověděl, pak se usmál a řekl: Jsi chytrý. Moje váha se neměří tak jako tvoje, ale v paměťových jednotkách neboli gygabytech. No ne! Bylo to čím dál podivnější. Pak jsem se zeptal: Všechno kolem je digitální? I stromy a nebe?  Přesně tak! Odpověděl Koromon. Vyzkoušej to! Vylezl jsem na strom a rozhlédl jsem se po Digisvětě. Viděl jsem krásné lesy a hory a v dálce vodu . Ale něco bylo jinak. Všechno vypadalo jako na počítačové obrazovce. Připadá vám to logické? Asi jste pořed přesvědčeni, že se někdo zbláznil. Ale až si přečtete tohle, budete si myslet, že Taiovi přeskočilo. Zrovna zkoumal počítačoví svět dalekohledem, když uviděl obrovského ohavného červeného brouka s dlouhými drápy, který se k němu přibližoval a přitom vydával zvláštní

zvuky. Později se dozvěděl, že je to další Digimon jménem Kuwagamon, prosnulý svým nebezpečným útokem Nůžková klepeta. Naštěstí byl můj malý kamarád Koromon mnohem statečnější, než jsem si dovedl představit, pokračuje Tai. Ale být statečný je asi jednodušší, když se můžete digitálně proměnit v obrovskou nebojácnou příšeru. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digitální vývoj

 

Tak byl tam Koromon a snažil se bránit Taie před tím obrovským červeným broukem. Byl velmi statečný, ale s Kuwagamonem mohl bojovat jedině Pěnou a tenhle útok nebyl tak účinný, jak by si přál. Kuwagamon vydával divoké skřeky, Pěně se vyhýbal a byl připravený sežrat děti. Najednou začal svítit Taiův digiovladač a paprskem světlaproměnil Koromona v oranžového dinosaura s drápy a dlouhými chapadly. Stal se z něj Agumon a začal na Kuwagamona chrlit plameny v útoku nazývaném Pepřový dech. Děti nikdy předtím nepoznaly nikoho tak odvážného. Přestože Agumon bitvu nevyhrál, zchránil Taie před Kuwagamonem. Po bitvě Agumon dětem vysvětlil co se přesně stalo. Řekl Taiovi, že má za úkol bránit ho v Digisvětě, ale protože nemá dostatečné zbraně, aby mohl bojovat s ostatními, aby mohlbojovat s ostatními mocnými Digimonyjako je třeba Kuwagamon, spojil svou moc s Taiovým digiovladačem, a tak se digitálně proměnil v silnější příšeru. Digiovladače jsou malé přístroje podobné vysílačce. Nikdo z nás neví, odkud naše digiovladače jsou. Prostě se objevily, když jsme byli v táboře, ještě než jsmese dostali do Digisvěta říká Tai.

Ale fungují! Když se spojí síla Koromona a mého digiovladače, Koromon se digitálně promění ve vyšší formu… a tak dále. Jak vidíte, každý Digimon je na určitém stupni vývoje. Koromon je na stupni Malý, z něj se digitálně promění v Dospělého a zesílí. V tomto stádiu se jmenuje Agumon.

Agumon se může digitálně proměnit v další stupeň, v Mistra, a stát se Greymonem, což je

obrovský oranžový jednorožec, který používá k útoku svůj roh. Když však potřebuje ještě víc síly, může přejít do stupně dokonalý a digitálně se proměnit v MetalGreymona. Pak je ještě silnější. Asi si myslíte, že MetalGreymon nemá soupeře, ale…omyl! Je mnoho Digimonů , zvláště těch zlých, proti kterým se neubrání ani MetalGreymon.

 

 

Zlí digimoni a černá ozubená kolečka

 

 

Netrvalo dlouho a děti učinily veledůležitý objev o zlých Digimonech. Vlastně ani tak zlý nejsou. Naopak. Zlí Digimoni se z nich stanou ve chvíli, kdy se něco zlého dostane do jejich těla. Jsou to černá ozubená kolečka, která děti objevily, když je napadl Meramon. Meramon je veliká obluda, která chrání Horu Miharashi (Miharaši). Je to Digimon na stupni Mistr a je velmi nafoukaný. Naši Digimoni nám řekli, abychom si z něj nic nedělali, ale mýlili se! Vysvětluje Tai. Nejdříve meramon vrhal ohnivé koule a vysušil fontánu ve vesnici Yokomon. Pak zaútočil na nás! Byl to jeden z našich nejhrůznějších žáížitků. Zkuste si předstevit, že na  vás obrovité monstrum vrhá ohnivé koule. Naštěstí se ale Sořina Digimon Biyomon digitálně proměnila v Birdramon a děti zachránila. Když Birdramon porazila Meramona, stala se velmi zvláštní věc. Černé ozubené kolečko přiletělo k nim a rozbilo se. Meramon byl rázem hodný. Dokonce se posadil a začal si s nimi povídat. Řekl jim, že si nepamatuje, že by na ně zaútočil, a že si vůbec nevzpomíná, co vlastně dělal. Choval se tak pod vlivem černého ozubeného kolečka.