Astronomie - moje vybavení

 

Jedná se o klasický zrcadlový dalekohled typu Newton na rovníkové montáži. Světelný objektiv o průměru 203mm, velmi kvalitní a pečlivé mechanické zpracování všech detailů a přesná rovníková montáž EQ-MON2 na pevném ocelovém stativu. Optika bez barevné vady se světelností f/5 s ostrým obrazem pěkně zobrazí planety Sluneční soustavy, Měsíc, mlhoviny, galaxie, hvězdokupy, dvojhvězdy. Komplet dalekohledu Messier N-203 je výborný pro astrofotografii i slabších objektů.

Parametry :
Ohnisková vzdálenost (mm) 900
Průměr objektivu (mm) 203
Světelnost f/5
Max. využitelné zvětšení 400x
Montáž rovníková EQ-MON2
Hledáček 8x50 - s osvitem
Okuláry PL - 10, 12.5, 25mm
Hmotnost 25.1kg

* Dalekohled je dodáván s okuláry typu Plossl - PL-25mm, PL-12.5mm, PL10mm, které dávají zvětšení 40x, 80x, 100x. 
* Okulárový výtah má redukce na okuláry o průměru 2" a 1.25".
* Celý hřebenový systém ostření včetně okulárového výtahu je kovový a bez vůlí s možností aretace.
* Tubus je k montáži uchycen pevnými kovovými třmeny.
* Montáž EQ-MON2 je kompaktní, stabilní a pevná, jak pro vizuální pozorování, tak pro fotografování. Vestavěný polární hledáček usnadní přesnější nastavení polární osy. Jemné převody, stabilita a možnost připojení RA a Dec. motorů umožní získat i velmi pěkné fotografické výsledky. Pro fotografické účely montáž dobře unese zrcadlové dalekohledy do průměru 8" a refraktory do 6". Pro vizuální pozorování dokonce i větší průměry. Veškeré díly a převody jsou kovové.
* Montáž je umístěna na pevném a stabilním ocelovém stativu. Veškeré díly spojující montáž se stativem jsou kovové. Stativ má nastavitelnou výšku.
* Hledáček 8x50 s velkým zorným polem usnadní nalezení objektu a jeho nastavení do zorného pole dalekohledu.
* Hledáček má LED diodou osvětlenou osnovu s možností regulace jasu.
* Komplet obsahuje : tubus s optikou, 3 okuláry Plossl, montáž, stativ, hledáček 8x50 s osvitem, astro-software s mapou oblohy.